Já+ty+my mléko

Hlavním realizátorem programu Školní mléko je Laktea, o.p.s. Na základě uzavření smlouvy o spolupráci můžeme žákům nabídnout po celý rok dotované mléko, které nám dodává závod Madeta. Děti si mohou vybrat buď mléko neochucené či ze čtyř druhů ochucených.

Ovoce do škol

Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení spotřeby, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace a bojovat proti epidemii dětské obezity

Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně. Balíčky pro žáky nám 2x do měsíce dodává společnost Toko Agri Rudice.

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše škola realizuje projekt podpořený z Operačního programu. Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Od 1. 1. 2017 realizuje naše škola v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) projekt Šablony ZŠ a MŠ Provodov celkové výši 464 605,- Kč.

Projekt je zaměřen na podporu vzdělávání žáků, podporu aktivit, vzájemnou spolupráci pedagogů, spolupráci s rodiči žáků a osobnostně profesní rozvoj pedagogů.

V rámci tohoto projektu pracuje v mateřské škole školní asistent, který spolupracuje s rodiči žáků, zprostředkovává komunikaci mezi rodinou a školou, spolupracuje s pedagogem ve vyučování i mimo vyučování a pomáhá při rozvoji mimoškolních aktivit.

Žáci mají dále možnost navštěvovat klub zábavné logiky a deskových her, který povede k rozvoji logického a strategického myšlení žáků.

Velmi důležitou oblastí v projektu je také doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.

Součástí projektu jsou i odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků s cílem poskytnout rodičům informace spojené s konkrétními tématy.

Sdílení zkušeností pedagogů nejen v rámci školy, ale i možnost vzájemných návštěv z různých škol umožní úzkou spolupráci mezi pedagogy.

Cílem dalších aktivit je rovněž podpořit profesní růst pedagogických pracovníků účastí na odborných seminářích, workshopech a dalších vzdělávacích akcích zaměřených na společné vzdělávání (inkluzi), matematickou gramotnost a prevenci logopedických vad.