Školní jídelna

Školní jídelna

Ve školní jídelně se stravují žáci ZŠ a zaměstnanci školy v rámci školního a závodního stravování. Stravování dětí MŠ je zajištěno v budově mateřské školy, jejíž součástí je školní jídelna - výdejna. Zajišťujeme i obědy pro veřejnost, např. pro pracovníky obecního úřadu a seniory.

Jídelníček je sestavován tak, aby byly splněny denní výživové hodnoty pro „spotřební koš“. Snažíme se vařit zdravě, dáváme přednost zeleninovým a luštěninovým pokrmům. Dvakrát za měsíc zařazujeme mořské ryby. Milovníci řízků a gulášů si zde také přijdou na své, i když tato jídla nezařazujeme tak často. Pro mlsné jazýčky nesmí chybět sladká tečka na závěr týdne v podobě Honzíkových buchet, buchtiček s vanilkovým krémem, různých nákypů a ovocných knedlíků.

Byla přijata nová opatření ve smyslu informování strávníků o alergenech obsažených v pokrmech. Seznam alergenů je proto vždy přiložen u každého jídelního lístku. O obsahu konkrétního alergenu v pokrmech se strávníci mohou informovat také přímo u pracovnic školní kuchyně.

Respektujeme alergie dětí na různé druhy pokrmů a po domluvě s rodiči se snažíme nabídnout jinou alternativu místo podávaného pokrmu, který je uveden v jídelním lístku. Nabízíme také pro děti a žáky možnost dietního stravování, pro které jsme nutričním terapeutem proškoleny.

Samozřejmostí je dodržování pitného režimu, který je zajištěn během celého vyučování. V zimních měsících preferujeme bylinkové čaje s přídavkem vitamínu C.

S učiteli se snažíme vytvářet pěknou a příjemnou atmosféru, aby se děti cítily v jídelně dobře a spokojeně.

Největším oceněním pro nás kuchařky je,
když si jdou děti s radostí a chutí jídlo i několikrát přidat!

Kalendář

únor 2018
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
www.a-discount.fr : Chaussures Nike Pas Cher, Chaussures Nike Air Max 2016 Homme Pas cheres