Mateřská škola

Cílem výchovně vzdělávací činnosti v naší mateřské škole je dovést dítě na konci jeho předškolního období k tomu, aby v rozsahu svých osobních předpokladů a možností získalo přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost.

Snažíme se podporovat zdravé sebevědomí i zdravou ctižádost dětí. Učíme se mít úctu k životu a zdraví, chránit lidské, přírodní i kulturní hodnoty. Chceme naučit děti se umět kolem sebe dívat, všímat si maličkostí a těšit se z každého dne.

Výchovně vzdělávací činnost v MŠ je zajišťována v heterogenní třídě, tzn. věkově smíšené, což je pro děti nejpřirozenější. Prostory školky jsou vybaveny tak, aby poskytovaly dětem příjemné a bezpečné prostředí i možnost vybírat z různých oblastí dětských činností.
Rodiče mohou být přítomni během dne s dítětem ve třídě, zvláště v počátcích jeho adaptace.

Rodičům doporučujeme:

• pro pobyt v MŠ dávat dětem pohodlné a praktické oblečení, pro pobyt venku a hry v terénu dávat takové oblečení, aby mělo kapsy na kapesník, náhradní oblečení, gumáky, pyžamo, přezůvky (pokud možno uzavřená špička i pata), pláštěnku (mít trvale ve skřínce) – VŠE PODEPSANÉ.
  • náhradní oblečení uložit dítěti v tašce do skříňky dítěte v šatně MŠ
  • pokuste se ulehčit dítěti nástup do MŠ pozitivní motivací – „školka rozhodně není za trest“, ani na dítě nečekají nepřiměřené nároky pedagogů
  • před nástupem do MŠ rozvíjet samostatnost svého dítěte, povzbuzovat ho, když chce pomáhat, samo se oblékat, samostatnost při stolování, umět si po sobě uklidit hračky atd. - jen tak mu usnadníte zvládnout pobyt v MŠ

V případě potřeby můžete kdykoliv konzultovat záležitosti týkající se Vašeho dítěte či docházky, ale i jiných pro vás důležitých věcí, s učitelkami MŠ nebo vedením školy.
Budeme se snažit všechny záležitosti řešit a tím i zkvalitňovat naši práci.

listopad 2017
30 31 1 2 3 4 5